Lean management – zależnie od sytuacji mogą być rozmaite sposoby zarządzania

Zarządzanie to na pewno spore wyzwanie, którego poziom komplikacji podnosi się wraz z tym, o jak dużym kompleksie jest mowa. Inne będą przecież oczekiwania w stosunku do niedużej działalności i ogromnego przedsiębiorstwa.

Generalizując możemy stwierdzić, że różne techniki postępowania dotyczą zwykle dużych działalności. Rady, które potrzebne są przy zarządzaniu dużymi zbiorowościami ludzi niekoniecznie mogą okazać się adekwatne w wypadku niewielkiej ilości pracowników, miejsce może mieć także sytuacja odwrotna. Zadać możemy zatem pytanie, czy występuje jakiś rodzaj złotego środka, który pozwoliłby na znalezienie równowagi między takimi, na pierwszy rzut oka kontrastowymi założeniami.
na szkoleniu biznesowym
Autor: Cuatrecasas Gonçalves Pereira
Źródło: http://www.flickr.com

W pierwszej kolejności należy wyraźnie zauważyć,iż nie wszystko, co przykładowo kryje się pod niejasną nazwą, jak chociażby lean management (http://abk.pl/oferta/lean/) musi w praktyce sygnalizować skomplikowane do zastosowania rozwiązania. Powyższy rodzaj zarządzania, tak samo jako inny, zwany six sigma (http://abk.pl/oferta/six-sigma/) w praktyce oznaczają takie sposoby postępowania, które mogą być rekomendowane w każdym wypadku.6 sigma oznacza po prostu strategię poprawy jakości, która opiera się co prawda na nieco bardziej trudnych założeniach (jak odchylenie standardowe itp.), z drugiej strony jednakże zarzuca się tej metodzie zbył niewielki poziom nowatorskości. Natomiast pierwszy z wymienionych rodzajów zarządzania bazuje na prostej likwidacji czynników, jakie prowadzą do strat. Wydaje się, iż na ogół dużą część takich założeń osoby, jakie zajmują się rozmaitego rodzaju kierownictwem znają niejako same z siebie. Jednak często użyteczne może się okazać uzupełniające usystematyzowanie posiadanej wiedzy, jakie ponadto pozwoli dodatkowo ją uporządkować.

Jeśli będziemy posiadali takie usystematyzowane wiadomości, z pewnością dostrzeżemy różnicę w jakości współpracy z innymi ludźmi, dodatkowo wykorzystywaną w zwyczajnych, powszechnych sytuacjach z jakimi się spotykamy. Dlatego zwykle nie warto zniechęcać się do nauki z tak nieważnych przyczyn, jak przykładowo całkowita nieznajomość danego zagadnienia, gdyż łatwo możemy to zmienić. Podsumowując, opłaca się uczyć w każdym wieku.
Autor http://www.abk.pl/