Funkcja telewizji

Odkąd na świecie pojawił się rewolucyjny wynalazek jakim jest telewizor, rasa ludzka oszalała na jej punkcie. Pudło telewizyjne stało się przedmiotem westchnień wszystkich mieszkańców naszej planety. Obecnie telewizor jest nieodłącznym elementem naszego życia. Stał się on niezbędnym sprzętem wyposażenia każdego mieszkania. Otrzymał on również centralne miejsce w naszym pokoju gościnnym. Co raz częściej decydujemy się na kilka odbiorników, tak aby każdy domownik miał wolność wyboru. Znamy przecież z autopsji, jak zwykle kończą się bójki o władzę nad pilotem.

Telewizja stała się dla większości odskocznią od kłopotów dnia codziennego. Lubimy po wyczerpującym dniu rozsiąść się wygodnie w fotelu i włączyć ulubiony program. Przemęczeni całodzienną gonitwą pragniemy przyjemnej rozrywki, która uspokoi nasze skołatane nerwy. Legendarne kabarety, kultowe komedie, a niekiedy coś poważniejszego, dla odmiany. Ale od jakiegoś czasu nad telewizją zebrały się ciemne chmury. Zewsząd słychać umoralniające głosy, które wykrzykują, że jakość programów, pokazywanych w dzisiejszej telewizji, znajduje się na niebezpiecznie niskim poziomie. Wylewamy pomyje na płytkie i pozbawione walorów artystycznych seriale, niesmaczne skecze i przewagę formy nad treścią. Teraz program tv jest pełen paradokumentalnych seriali, które ogłupiają ludzi. Czy zatem telewizja straciła swoją misję?

program telewizyjny
Autor: Anthony Quintano
Źródło: http://www.flickr.com

Tak naprawdę, tak samo telewizja, jak i reszta mediów, po prostu idzie z duchem czasów i podporządkowuje się oczekiwaniom widzów. Jeżeli któryś program nie posiada wymaganej oglądalności, to zostaje wyrzucany z ramówki. Zatem, w pewien sposób to społeczeństwo jest odpowiedzialne za to, co jest puszczane w naszej telewizji. Nie zapominajmy też, że gusta są różne. Dla miłośników wysokiej kultury powstały tematyczne kanały, do których już wszyscy rodacy mają dostęp. Sprawdź rozkład tv na http://tv.pl/.

Tego typu różnorodność jest nam niezwykle potrzebna. Każdy z nas przecież ma niekiedy chętkę na głupi żart, który rozładuje stresującą sytuację. W naszym codziennym życiu zbyt dużo jest powagi. Dzięki nowym propozycjom telewizji publicznej posiadamy dzisiaj wybór, z czego chcemy się pośmiać, a nad czym powzdychać.